Štola Křižanov

A keš by Woody 71 & miniWoody

Tato jednoduchá cache Vás přivede k zajištěnému vstupu do štoly neznámého jména, která pochází podle kamene ve vstupním portále z roku 1868.

Štola je staré důlní dílo, které nemá majitele a také proto se zatím používá označení Křižanov I. Její délka a hluboká větrací jáma, která je v současné době ve stadiu průzkumu, svědčí o tom, že se tu opravdu těžilo a to stejně jako ve většině okolních štol polymetalické rudy. Jistě se ví, že za války byla používána jako úkryt.

Stará železná vstupní vrátka byla na jaře roku 2007 nahrazena dvojitou stěnou z betonových tvárnic a prostor mezi nimi částečně vyplněn zásypem a v této dvojité stene byl ponechán otvor pro průlet netopýru, opatřený lehkou mříží. Při této příležitosti byla štola také odvodněna svodem do nedalekého potoka. Celý projekt byl financován ministerstvem životního prostředí.

Pokud vás více zajímá historie místního hornictví, navštivte Hrobské hornické muzeum , kde najdete opravdu originální expozici například nářadí, kahanu nebo fotografií.

Ted něco málo k lovu. Cestou k cache nesledujte bezhlavě šipku, dívejte se kudy jdete a na místě necekejte vzhledem k místním podmínkám zaměření na nulu. Majitel přilehlého pozemku je sice do všeho zasvěcen, presto by nebyl rád kdyby jste mu běhali po zahradě, která zčásti není oplocena, ale pouze viditelně ohraničena kameny. Cesta od parkovacího waypointu je veřejná i když tak občas nevypadá. Schránku prosím vracejte na své místo.

Originál -zde-

 
Přihlásit se
Kdo je on-line?
Právě připojeni - hostů: 12 
Banner
Banner
Banner
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat